Встановлення сонячної електростанції

 Tolk

Сонячна електростанція – це спеціальна інженерна споруда, яка призначена для перетворення енергії від сонячного випромінювання у електроенергію. Основні компоненти будь-якої сонячної електростанції (далі – СЕС) – це сонячні панелі, які перетворюють енергію сонця в постійний струм, та інвертор, який перетворює постійний струм у змінний, роблячи його придатним до використання в домашній мережі.

Юридичні особи можуть встановлювати сонячні електростанції як для власного споживання та продажу надлишку, так і для промислового виробництва.

Згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії, для юридичних осіб максимальна потужність системи не обмежена. 

Для промислових сонячних електростанцій необхідно отримати відповідну ліцензію виробника електроенергії.

При успішному встановленні СЕС вже можна підключити “зелений” тариф і заробляти за рахунок продажу виробленої електроенергії в централізовану мережу.

За підрахунками, залежно від потужності, електростанція скоротить споживання електроенергії на підприємстві від 35 до 60% протягом року. В переважній більшості випадків окупність СЕС для підприємства становить приблизно 4-6 років. Сама станція генеруватиме електроенергію понад 20 років.

Розібратися в особливостях виробництва електричної енергії в умовах роздрібного ринку, спроектувати, встановити та підключити СЕС у найкоротші терміни та з дотриманням всіх вимог законодавства  допоможуть спеціалісти Групи компаній Tolk.  

 

Переваги та недоліки СЕС

Основний недолік сонячної електростанції для бізнесу – це низькі робочі показники взимку, при затіненнях і слабкому освітленні. До незначного мінусу можна віднести також і велику площу монтування і деяку вразливість станції до значних механічних пошкоджень, необхідність юридичного супроводу при встановленні СЕС тощо.

Саме тому вкрай важливо, щоб встановленням СЕС займалися кваліфіковані спеціалісти, які при проектуванні можуть прорахувати правильний нахил станції для вловлювання максимальної кількості сонячного випромінювання, порекомендують, де краще її встановити для уникнення пошкоджень. Такі розрахунки в кожному індивідуальному випадку здійснюють спеціалісти групи компаній Tolk.    

 

Переваги СЕС для бізнесу:

- швидка окупність;

- збільшення рентабельності бізнесу;

- зменшення витрат на електроенергію;

- тривалий термін експлуатації;

- відсутність потреби в особливому обслуговуванні;

- безпека для навколишнього середовища.

Ще один важливий аспект: зі зростанням тарифів на енергоносії, що останнім часом спостерігається у всьому світі, окупність встановленої СЕС стає швидшою, а рентабельність вашого продукту зростатиме.

 

Для якого бізнесу вигідне встановлення сонячних електростанцій?

Власникам бізнесу варто замислитися над встановленням сонячних електростанцій, якщо вони споживають значну частину електроенергії у світлий час доби й можуть використати  для встановлення сонячних панелей площі дахів приміщень, об’єктів. Зокрема, це вигідно, якщо у вас:

  • АЗС, СТО, автомийки;
  • складські приміщення;
  • виробничі підприємства;
  • готельні комплекси
  • розважально-торговельні комплекси тощо.

 

Особливості встановлення промислової електростанції

Процес встановлення промислової сонячної електростанції довготривалий і потребує кваліфікованого супроводу на всіх етапах, зокрема, передбачає:

- створення юридичної особи;

- пошук та оренду земельної ділянки з цільовим призначенням «земля енергетики»;

- отримання ліцензії на виробництво електроенергії;

- проведення нестандартного приєднання до електричних мереж;

- реєстрацію членства в Оптовому ринку електричної енергії;

- будівництво самої СЕС;

- укладення договору купівлі-продажу з енергокомпанією тощо.

 

Для з’ясування всіх цих нюансів, розрахунку, яка потужність потрібна, рекомендуємо звернутися до фахівці Групи компаній Tolk, які професійно підберуть необхідне обладнання, допоможуть оформити зразок заяви та однолінійну схему, підготують разом із вами весь пакет документів. Саме його слід подати до оператора системи розподілу за місцем проживання (колишнього обленерго), який і встановить спеціальний лічильник для обліку електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання.

Також обов’язково за місцем реєстрації СЕС потрібно подати відповідну заяву до постачальника електроенергії, який і здійснюватиме виплати за «зеленим» тарифом. Щоб не розгубитися у всіх вимогах відповідного законодавства, належним чином все оформити, краще звернутися до фахівців Групи компаній Tolk, які добре знають всю послідовність оформлення СЕС. Консультації можна отримати в кожному Центрі обслуговування клієнтів Групи компаній Tolk. За додатковою інформацією можна також звернутися за номером телефону: 0 800 33 18 33 (Пн-Пт: 9.00-18.00)

 

 

 

Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Дякуємо за заповнену форму! Спеціаліст зв`яжеться з вами найближчим часом.