Встановлення сонячної електростанції

 Tolk

Сонячна електростанція це спеціальна інженерна споруда, яка призначена для перетворення енергії від сонячного випромінювання у електроенергію. Основні компоненти будь-якої сонячної електростанції (далі – СЕС) – це сонячні панелі, які перетворюють енергію сонця в постійний струм, та інвертор, який перетворює постійний струм у змінний, роблячи його придатним до використання в домашній мережі.

Законодавством чітко регламентовано хто, де саме і за яких умов може встановлювати СЕС. Так, згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії, побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електроенергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру. Величина такої установки не має перевищувати 50 кВт. Виробництво електроенергії з такої установки можливе без відповідної ліцензії. Також побутовий споживач може продавати вироблену енергію постачальнику універсальних послуг за «зеленим» тарифом. Обсяг продажу має перевищувати місячне споживання електроенергії домогосподарством продавця.

Розібратися в особливостях виробництва електричної енергії в умовах роздрібного ринку, спроектувати, встановити та підключити СЕС у найкоротші терміни та з дотриманням всіх вимог законодавства побутовому споживачу допоможуть спеціалісти Групи компаній Tolk.  

 

Які бувають сонячні електростанції?

Якщо ви вирішили встановити СЕС, то перш за все треба визначитися з тим, яка це має бути установка. Певна річ, можна розібратися самому, а можна звернутися до фахівців Групи компаній Tolk, які не тільки підкажуть, що вигідніше встановлювати кожному конкретному споживачеві, але й здійснять розрахунки та допоможуть розібратися в нюансах проектування та встановлення для кожного індивідуального об’єкта.

 

Виділяють три типи сонячних електростанцій: мережева, гібридна та автономна.

Мережева станція – система, що перетворює енергію сонячного випромінювання в електроенергію, працює в сукупності з зовнішньою електролінією і її можна оформити для роботи за «зеленим» тарифом. Мережева СЕС  допоможе економити на виплатах за електроенергію та отримувати щомісячний пасивний дохід до 2030 року.  

Група компаній Tolk допоможе із встановленням мережевої сонячної електростанції для дому «під ключ» по всій Україні. Також фахівці здійснять документальний супровід при оформлені «зеленого» тарифу.

 

Автономна СЕС – це незалежна енергетична система, яка накопичує енергію сонячного випромінювання в акумуляторних батареях і працює без підключення до зовнішньої мережі. З настанням сутінок як резерв використовується набір акумуляторів.

Комплект автономної електростанції буде корисним для освітлення віддалених об`єктів, приватних будинків чи дач. Електростанцію підбирають безпосередньо під потреби клієнта. Найбільш ефективно така система може працювати в  період із березня по жовтень, коли сонячне випромінювання найбільш активне. Узимку, в похмуру погоду електроенергія теж вироблятиметься, але в меншій кількості. 

Фахівці Групи компаній Tolk допоможуть підібрати необхідне обладнання та встановити автономну сонячну електростанцію на вигідних умовах по всій Україні. Також ми здійснюємо документальний супровід при оформлені «зеленого» тарифу.

 

Гібридна сонячна електростанція може заряджати акумуляторні батареї як від сонячних панелей, так і від загальної електромережі, цим вона може забезпечити безперебійне функціонування дому/дачі/торгової точки тощо. За відсутності мережі така станція працює від акумуляторів, а при недостатньому заряді акумуляторів – від загальної електромережі.

Зазвичай гібридні СЕС застосовують у місцях, де існує можливість підключення до централізованих мереж електропостачання, але їхня робота буває нестабільною. Такі станції є гібридними і можуть поєднувати в собі різні функції, тож їх використання можливе і в приватних будинках, і в комерційних об’єктах (наприклад, магазини).

Група компаній Tolk допоможе підібрати необхідне обладнання та встановити гібридну сонячну електростанцію «під ключ» на вигідних умовах по всій Україні.

 

Переваги та недоліки СЕС

Основний недолік сонячної електростанції – це низькі робочі показники взимку, при затіненнях і слабкому освітленні. До незначного мінусу можна віднести також і велику площу монтування і деяку вразливість станції до значних механічних пошкоджень. Саме тому вкрай важливо, щоб встановленням СЕС займалися кваліфіковані спеціалісти, які при проектуванні можуть прорахувати правильний нахил станції для вловлювання максимальної кількості сонячного випромінювання, порекомендують, де краще її встановити для уникнення пошкоджень. Такі розрахунки в кожному індивідуальному випадку здійснюють спеціалісти групи компаній Tolk.    

Але всі недоліки перекреслюються плюсами, серед яких:

- швидка окупність;

- відсутність потреби в особливому обслуговуванні;

- безпека для навколишнього середовища;

- тривалий термін експлуатації.

 

Порядок дій при встановленні та оформленні СЕС

При встановленні сонячної електричної станції головна умова така: будинок, на якому встановлена СЕС, повинен бути введеним в експлуатацію. При цьому слід врахувати, що може виникнути потреба у збільшенні потужності домашньої мережі для підключення вашої станції, і в цьому випадку треба буде звернутися до місцевого оператора системи розподілу (колишні обленерго).

Для з’ясування всіх цих нюансів, розрахунку, яка потужність потрібна, рекомендуємо звернутися до фахівці Групи компаній Tolk, які професійно підберуть необхідне обладнання, допоможуть оформити зразок заяви та однолінійну схему, підготують разом із вами весь пакет документів. Саме його слід подати до оператора системи розподілу за місцем проживання (колишнього обленерго), який і встановить спеціальний лічильник для обліку електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання.

Також обов’язково за місцем реєстрації СЕС потрібно подати відповідну заяву до постачальника електроенергії, який і здійснюватиме виплати за «зеленим» тарифом. Щоб не розгубитися у всіх вимогах відповідного законодавства, належним чином все оформити, краще звернутися до фахівців Групи компаній Tolk, які добре знають всю послідовність оформлення СЕС.

 

Що таке «зелений» тариф?

«Зелений» тариф – це політика стимулювання державою виробництва електричної енергії альтернативними джерелами, такими як сонячні або вітрові електростанції. В основі системи лежить викуп у приватних (фізичних або юридичних) осіб надлишків альтернативної електроенергії за тарифами, які в 3-5 разів перевищують вартість електроенергії, виробленої ТЕЦ, АЕС та ін.

Максимальна потужність об'єкта генерації з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), які можуть подавати електроенергію державі за «зеленим» тарифом для фізичних осіб – 50 кВт. Для юридичних осіб немає обмежень по потужності.

На практиці доведено, що чим вище потужність електростанції, тим швидше можуть окупитися інвестиції в джерела альтернативної енергетики. Також важливим для швидшої окупності є місце встановлення СЕС, кут нахилу електростанції на будівлі тощо, все це для зможуть розрахувати спеціалісти групи компаній Tolk.

Ціни на «зелений» тариф в Україні встановлює НКРЕКП.

На 2022 рік НКРЕКП встановила такі тарифи на електроенергію, вироблену з альтернативних джерел:

для споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, встановлена потужність яких не перевищує 150 кВт, «зелений» тариф на електроенергію, вироблену сонячними установками, становитиме майже 5,04 грн за кВтгод (без ПДВ) для установок, введених в експлуатацію у 2019 році;

для генеруючих установок, які були введені після 1 січня 2020 року "зелений" тариф становитиме 3,78 грн за кВтгод (без ПДВ);

для установок потужністю понад 150 кВт, які належать компаніям та підприємствам, НКРЕКП встановлює тарифи окремо для кожної компанії.

Наступного року «зелені» тарифи для таких генеруючих систем становитимуть від 1,79 грн за кВтгод до 7,55 грн за кВтгод (без ПДВ)

 

Порядок увімкнення «зеленого» тарифу

Процес підключення до зеленого тарифу може зайняти від 1 до 2 місяців для фізичних осіб і до 1 року - для юридичних. Це досить складна процедура, яка вимагає зібрати необхідний пакет документів і погоджень для підключення і компенсації тарифу державою. Можна зайнятися цим самостійно або скористатися послугами спеціалістів Групи компаній Tolk.

 

Процес підключення електростанції ВДЕ для побутового споживача складається з таких етапів:

  • купівля обладнання і монтаж енергосистеми;
  • підготовка пакету документів і подача заяви до оператора системи розподілу про підключення до «зеленого» тарифу;
  • погодження системи з ОСР і сплата їх послуг;
  • підписання угоди про закупівлю-продаж електроенергії за «зеленим» тарифом;
  • встановлення двонаправленого лічильника електроенергії;
  • введення системи в експлуатацію;
  • відкриття рахунку в банку для отримання доходу за «зеленим» тарифом;
  • подання відповідної заявки до постачальника, який виплачуватиме дохід за «зеленим» тарифом.

 

Щоб належним чином оформити електростанцію з відновлювальних джерел енергії, рекомендуємо звернутися до фахівців групи компаній Tolk, які добре знають всю послідовність оформлення таких станцій для побутових  споживачів. Консультації можна отримати в кожному Центрі обслуговування клієнтів Групи компаній Tolk. За додатковою інформацією можна також звернутися за номером телефону: 0 800 33 18 33 (Пн-Пт: 9.00-18.00)

 

 

Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Дякуємо за заповнену форму! Спеціаліст зв`яжеться з вами найближчим часом.