Балансуюча група — це об'єднання учасників ринку електроенергії, що створюється на підставі договору про створення балансуючої групи згідно з Законом України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України».
- м. Київ
- Вінницька обл.
- Волинська обл.
- Дніпропетровська обл.
- Донецька обл.
- Житомирська обл.
- Закарпатська обл.
- Запорізька обл.
- Івано-Франківська обл.
- Київська обл.
- Кіровоградська обл.
- Луганська обл.
- Львівська обл.
- Миколаївська обл.
- Одеська обл.
- Полтавська обл
- Рівненська обл.
- Сумська обл.
- Тернопільська обл.
- Харківська обл.
- Херсонська обл.
- Хмельницька обл.
- Черкаська обл.
- Чернівецька обл.
- Чернігівська обл.
- Молдова
Балансуюча група
Таке об'єднання передбачає, що кожна сторона, що входить до групи, несе відповідальність за небаланс електричної енергії всіх інших сторін-учасників. Участь у балансуючій групі надає учасникам можливість значно заощаджувати на відхиленнях під час прогнозування.
На практиці діяльність Балансуючої групи полягає у купівлі-продажу електричної енергії (в обсязі небалансів) між учасниками Балансуючої групи та Стороною, відповідальною за баланс (СВБ). В свою чергу, СВБ здійснює купівлю-продаж кінцевих (сальдованих) обсягів небалансів із НЕК «Укренерго».
(що виникають під впливом випадкових причин) у істотної кількості споживачів, постачання електроенергії яким здійснюють учасники однієї Балансуючої групи.
Зі впровадженням в Україні з 1 березня 2020 року двох окремих цін на врегулювання позитивних та негативних небалансів, втрати постачальників від небалансів істотно збільшуються.
Постачальники, які мають невелику кількість споживачів із важкопрогнозованим режимом роботи, будуть зазнавати збитків, оскільки в умовах жорсткої конкуренції не зможуть перекласти збільшені втрати від небалансів на споживачів, підвищуючи ціну на електроенергію. Своєю чергою постачальники, які входять до балансуючих груп (наприклад ЕТГ, Юнайтед Енерджи, D.Trading та інші) з істотною кількістю споживачів, матимуть відповідні переваги на ринку та більшу прибутковість.
Участь у балансуючій групі зазвичай є вигідною всім її учасникам, адже завдяки цьому вони зможуть мінімізувати втрати на небалансах за рахунок компенсації всередині групи. Фактично в рамках Балансуючої групи електрична енергія купується/продається учасниками за цінами, сформованими на «ринку добу наперед» (РДН) без будь-якого здорожчання/здешевлення. Балансуюча група дозволяє зменшити втрати на в регулюванню небалансів від 20 до 80%.
Це робить тільки один учасник групи, який входить до цього об’єднання.