Компанії Групи Тоlk активно долучаються до заходів з протидії домашньому насильству
Як розпізнати домашнє насильство? Чи впливає воно на виконання професійних обов’язків? Як розробляти та втілювати плани захисту від домашнього насильства на робочому місці? Про це йшлося на тренінгу «Домашнє насильство НЕ приватна справа», організованому для представників бізнесової індустрії Закарпаття кар'єрним хабом «ВОНА» за підтримки Посольства Великої Британії. Участь у тренінгу взяла директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець.
Як відзначила тренерка Анна Цицак, за офіційними даними, кожна четверта жінка в Україні постраждала від фізичного чи сексуального насильства, 56 % – психологічного. У окремих випадках домашнє насильство приходить на роботу, тобто, призводить до конфліктів між працівниками через незаплановані зміни в графіку роботи, перенесення виконання завдань тощо. Проблемою є й плинність кадрів: домашнє насильство стає причиною звільнення, зміни місця проживання та, відповідно, роботи, втрати заробітку.
Наталія Німець під час тренінгу розповіла про діяльність компаній Групи Tolk у напрямах захисту й підтримки громадян. Зокрема, Група Tolk зобов’язалась дотримуватися Десятьох принципів Глобального договору ООН за чотирма напрямами: захист прав людини, трудові відносини, охорона довкілля та боротьба з корупцією. Компанії Групи, як соціально відповідальний бізнес, постійно долучаються до державних ініціатив, спрямованих на підтримку українців. У напрямі протидії домашньому насильству проводиться значна інформаційна робота. Щомісяця на всіх рахунках на оплату електроенергії публікується номер урядової лінії з протидії домашньому насильству.
«Крім того, намагаємося постійно опановувати нову інформацію в цьому напрямі, беремо участь у тренінгах, щоб знати, як діяти в тому чи іншому випадку, вивчаємо нові можливості для захисту працівників, – каже Наталія Німець. – Нелегко підготувати спеціаліста в такій вузькій галузі, як енергетика, і дуже шкода втрачати його через випадки домашнього насильства. Саме тому важливо, як бачимо з тренінгу, розробляти плани захисту від домашнього насильства на робочому місці, які в кожному випадку можуть бути індивідуалізовані».
Наталія Німець під час тренінгу також проінформувала учасників та учасниць про можливості працевлаштування в компаніях Групи Tolk, адже чимало постраждалих осіб, котрі через насильство в сім’ї вимушені змінити місце роботи чи навіть проживання, шукають новий вид заробітку. В цьому контексті вирішено налагодити співпрацю з кар’єрним хабом «Вона» для періодичного інформування про вакантні посади та можливості розвитку в компаніях Групи Tolk.