Встановлення сонячної електростанції

 Tolk

Сонячна електростанція це спеціальна інженерна споруда, яка призначена для перетворення енергії від сонячного випромінювання у електроенергію. Основні компоненти будь-якої сонячної електростанції (далі – СЕС) – це сонячні панелі, які перетворюють енергію сонця в постійний струм, та інвертор, який перетворює постійний струм у змінний, роблячи його придатним до використання в домашній мережі.

Законодавством чітко регламентовано хто, де саме і за яких умов може встановлювати СЕС. Так, згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії, побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електроенергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру. Величина такої установки не має перевищувати 50 кВт. Виробництво електроенергії з такої установки можливе без відповідної ліцензії. Також побутовий споживач може продавати вироблену енергію постачальнику універсальних послуг за «зеленим» тарифом. Обсяг продажу має перевищувати місячне споживання електроенергії домогосподарством продавця.

Розібратися в особливостях виробництва електричної енергії в умовах роздрібного ринку, спроектувати, встановити та підключити СЕС у найкоротші терміни та з дотриманням всіх вимог законодавства побутовому споживачу допоможуть спеціалісти Групи компаній Tolk.  

 

Які бувають сонячні електростанції?

Якщо ви вирішили встановити СЕС, то перш за все треба визначитися з тим, яка це має бути установка. Певна річ, можна розібратися самому, а можна звернутися до фахівців Групи компаній Tolk, які не тільки підкажуть, що вигідніше встановлювати кожному конкретному споживачеві, але й здійснять розрахунки та допоможуть розібратися в нюансах проектування та встановлення для кожного індивідуального об’єкта.

 

Виділяють три типи сонячних електростанцій: мережева, гібридна та автономна.

Мережева станція – система, що перетворює енергію сонячного випромінювання в електроенергію, працює в сукупності з зовнішньою електролінією і її можна оформити для роботи за «зеленим» тарифом. Мережева СЕС  допоможе економити на виплатах за електроенергію та отримувати щомісячний пасивний дохід до 2030 року.  

Група компаній Tolk допоможе із встановленням мережевої сонячної електростанції для дому «під ключ» по всій Україні. Також фахівці здійснять документальний супровід при оформлені «зеленого» тарифу.

 

Автономна СЕС – це незалежна енергетична система, яка накопичує енергію сонячного випромінювання в акумуляторних батареях і працює без підключення до зовнішньої мережі. З настанням сутінок як резерв використовується набір акумуляторів.

Комплект автономної електростанції буде корисним для освітлення віддалених об`єктів, приватних будинків чи дач. Електростанцію підбирають безпосередньо під потреби клієнта. Найбільш ефективно така система може працювати в  період із березня по жовтень, коли сонячне випромінювання найбільш активне. Узимку, в похмуру погоду електроенергія теж вироблятиметься, але в меншій кількості. 

Фахівці Групи компаній Tolk допоможуть підібрати необхідне обладнання та встановити автономну сонячну електростанцію на вигідних умовах по всій Україні. Також ми здійснюємо документальний супровід при оформлені «зеленого» тарифу.

 

Гібридна сонячна електростанція може заряджати акумуляторні батареї як від сонячних панелей, так і від загальної електромережі, цим вона може забезпечити безперебійне функціонування дому/дачі/торгової точки тощо. За відсутності мережі така станція працює від акумуляторів, а при недостатньому заряді акумуляторів – від загальної електромережі.

Зазвичай гібридні СЕС застосовують у місцях, де існує можливість підключення до централізованих мереж електропостачання, але їхня робота буває нестабільною. Такі станції є гібридними і можуть поєднувати в собі різні функції, тож їх використання можливе і в приватних будинках, і в комерційних об’єктах (наприклад, магазини).

Група компаній Tolk допоможе підібрати необхідне обладнання та встановити гібридну сонячну електростанцію «під ключ» на вигідних умовах по всій Україні.

 

Переваги  встановлення СЕС від Tolk:

  • прямий контракт з виробником потужних монокристалічних сонячних панелей класу А;
  • сертифікат походження, безготівкові розрахунки;
  •  гарантія 25 років на продуктивність (84%) від Групи компаній Tolk та виробника;
  •  постійний контроль та відповідальність Групи Tolk на всіх етапах;
  •  викуп електроенергії у приватних домогосподарств за «зеленим» тарифом.    

 

Порядок дій при встановленні та оформленні СЕС

При встановленні сонячної електричної станції головна умова - будинок, на якому встановлена СЕС, повинен бути введеним в експлуатацію. При цьому слід врахувати, що може виникнути потреба у збільшенні потужності домашньої мережі для підключення вашої станції, і в цьому випадку треба буде звернутися до місцевого оператора системи розподілу (колишні обленерго).

Для з’ясування всіх цих нюансів, розрахунку, яка потужність потрібна, рекомендуємо звернутися до фахівці Групи компаній Tolk, які професійно підберуть необхідне обладнання, допоможуть оформити зразок заяви та однолінійну схему, підготують разом із вами весь пакет документів. Саме його слід подати до оператора системи розподілу за місцем проживання (колишнього обленерго), який і встановить спеціальний лічильник для обліку електроенергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання.

Також обов’язково за місцем реєстрації СЕС потрібно подати відповідну заяву до постачальника електроенергії, який і здійснюватиме виплати за «зеленим» тарифом. Щоб не розгубитися у всіх вимогах відповідного законодавства, належним чином все оформити, краще звернутися до фахівців Групи компаній Tolk, які добре знають всю послідовність оформлення СЕС.

 

Що таке «зелений» тариф?

«Зелений» тариф – це політика стимулювання державою виробництва електричної енергії альтернативними джерелами, такими як сонячні або вітрові електростанції. В основі системи лежить викуп у приватних (фізичних або юридичних) осіб надлишків альтернативної електроенергії за тарифами, які в 3-5 разів перевищують вартість електроенергії, виробленої ТЕЦ, АЕС та ін.

Максимальна потужність об'єкта генерації з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), які можуть подавати електроенергію державі за «зеленим» тарифом для фізичних осіб – 30 кВт. Для юридичних осіб немає обмежень по потужності.

На практиці доведено, що чим вище потужність електростанції, тим швидше можуть окупитися інвестиції в джерела альтернативної енергетики. Також важливим для швидшої окупності є місце встановлення СЕС, кут нахилу електростанції на будівлі тощо, все це для зможуть розрахувати спеціалісти групи компаній Tolk.

Ціни на «зелений» тариф в Україні встановлює НКРЕКП.

На 2022 рік НКРЕКП встановила такі тарифи на електроенергію, вироблену з альтернативних джерел:

для споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, встановлена потужність яких не перевищує 150 кВт, «зелений» тариф на електроенергію, вироблену сонячними установками, становитиме 3,78 грн за кВтгод (без ПДВ) для установок, введених в експлуатацію у 2019 році;

для генеруючих установок, які були введені після 1 січня 2020 року "зелений" тариф становитиме 5,005 грн за кВтгод (без ПДВ);

для установок потужністю понад 150 кВт, які належать компаніям та підприємствам, НКРЕКП встановлює тарифи окремо для кожної компанії.

Наступного року «зелені» тарифи для таких генеруючих систем становитимуть від 1,79 грн за кВтгод до 7,55 грн за кВтгод (без ПДВ)

 

В 2023 році в Україні вступили в дію нові правила на ринку "зеленої" енергетики

27 липня 2023 року вступив в силу Закон України № 3220-ІХ , який спрямований на удосконалення умов підтримки виробників електроенергії із відновлювальних джерел енергії ("ВДЕ"). З-поміж іншого, Закон перезавантажує регулювання "зелених" аукціонів, гарантій походження електроенергії та контрактів на різницю (т.зв. віртуальних PPA), а також запроваджує нові інструменти підтримки, зокрема, механізм ринкової премії та механізм самовиробництва. 

Закон також запроваджує механізм самовиробництва та нових учасників ринку електроенергії  "активних споживачів", якими визнаються, зокрема, ті споживачі, які продають згенеровану ними "зелену" електроенергію повністю або частково, тобто надлишки виробленої електроенергії, неспожиті на власні потреби.

Тобто, якщо за місяць активний споживач спожив більше електроенергії, ніж відпустив у мережу, то він повинен буде сплатити різницю між вартістю спожитої та відпущеної електричної енергії на користь постачальника. Та навпаки, якщо вартість відпущеної електричної енергії перевищує вартість спожитої електричної енергії, то різниця між вартістю відпущеної та спожитої електричної енергії буде сплачена постачальником на користь активного споживача у місяці, наступному за розрахунковим.

Скористатись перевагами механізму самовиробництва зможуть наступні активні споживачі:

приватні домогосподарства з генеруючими сонячними / вітровими установками до 30 кВт;

малі непобутові споживачі з генеруючими сонячними / вітровими установками до 50 кВт;

непобутові споживачі з генеруючими сонячними / вітровими / біомасовими / біогазовими / гідроенергетичними / геотермальними установками в межах дозволеної потужності;

непобутові споживачі, генеруючі установки яких введені в експлуатацію до 31 грудня 2029 року в межах дозволеної потужності; та енергетичні кооперативи, замовники енергосервісу та треті особи (у т.ч. виробники ВДЕ, яким встановлено "зелений тариф"), які підключили свої генеруючі електроустановки до мереж активного споживача та за умови, що останній споживає весь обсяг виробленої ними енергії .

Для реалізації механізму самовиробництва активні споживачі повинні укласти договір купівлі-продажу електричної енергії за механізмом самовиробництва з постачальником універсальних послуг ("ПУП"), електропостачальником або Гарпоком (у випадку з виробниками за "зеленим" тарифом).

Цей договір матиме типову форму (за розробку якої буде відповідати НКРЕКП) та регулюватиме взаєморозрахунки між електропостачальником або ПУП, або Гарпоком та активним споживачем за механізмом самовиробництва.

Активні споживачі, які отримали право купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом, мають право укласти договір купівлі-продажу електричної енергії за механізмом самовиробництва в межах приєднаної потужності їх генеруючих установок. Проте, одночасне укладення договору купівлі-продажу за "зеленим" тарифом та договору купівлі-продажу електричної енергії за механізмом самовиробництва на одну і ту саму генеруючу установку активного споживача забороняється.

 

Порядок увімкнення «зеленого» тарифу

Процес підключення до зеленого тарифу може зайняти від 1 до 2 місяців для фізичних осіб і до 1 року - для юридичних. Це досить складна процедура, яка вимагає зібрати необхідний пакет документів і погоджень для підключення і компенсації тарифу державою. Можна зайнятися цим самостійно або скористатися послугами спеціалістів Групи компаній Tolk.

 

Процес підключення електростанції ВДЕ для побутового споживача складається з таких етапів:

  • купівля обладнання і монтаж енергосистеми;
  • підготовка пакету документів і подача заяви до оператора системи розподілу про підключення до «зеленого» тарифу;
  • погодження системи з ОСР і сплата їх послуг;
  • підписання угоди про закупівлю-продаж електроенергії за «зеленим» тарифом;
  • встановлення двонаправленого лічильника електроенергії;
  • введення системи в експлуатацію;
  • відкриття рахунку в банку для отримання доходу за «зеленим» тарифом;
  • подання відповідної заявки до одного з постачальників групи Tolk, який виплачуватиме дохід за «зеленим» тарифом.

 

Щоб належним чином оформити електростанцію з відновлювальних джерел енергії, рекомендуємо звернутися до фахівців групи компаній Tolk, які добре знають всю послідовність оформлення таких станцій для побутових  споживачів. Консультації можна отримати в кожному Центрі обслуговування клієнтів Групи компаній Tolk. За додатковою інформацією можна також звернутися за номером телефону: 0 800 33 18 33 (Пн-Пт: 9.00-18.00)

 

 

Етапи співпраці:
Крок 1
Заповніть заявку
Крок 2
Підбір обладнання
Крок 3
Підписання договору
Крок 4
Встановлення і запуск системи
Заповніть заявку

Заповніть заявку на сайті або зателефонуйте нашим спеціалістам та отримайте безкоштовну консультацію

швидкий
зв'язок
Підбір обладнання

Наші спеціалісти підберуть оптимальний варіант обладнання для вас

 

окупність
4 роки
Підписання договору

Після узгодження обладнання підписується договір поставки та договір на монтаж обладнання, вноситься авансовий платіж

 

документи
під ключ
Встановлення і запуск системи

Після встановлення і перевірки системи на об’єкті відбувається здача працюючого об’єкта замовнику та повний взаєморозрахунок

задоволений
клієнт
offer form img
Отримати вигідну пропозицію
Цей сайт захищено технологією reCAPTCHA, до нього застосовуються Політика конфіденційності й Умови використання Google.
Наші проекти
Резервна СЕС на 5 кВт
Резервна СЕС на 5 кВт
с. Рованці, Волинська обл.
Мережева СЕС на 30 кВт
Мережева СЕС на 30 кВт
смт.Дубище, Волинська обл.
Мережева СЕС на 30 кВт
Мережева СЕС на 30 кВт
м. Берегово, Закарпатська обл.
Автономна СЕС на 5 кВт
Автономна СЕС на 5 кВт
м. Володимир-Волинський, Волинська обл.
Отримати вигідну пропозицію
Цей сайт захищено технологією reCAPTCHA, до нього застосовуються Політика конфіденційності й Умови використання Google.
Отримати вигідну пропозицію
Цей сайт захищено технологією reCAPTCHA, до нього застосовуються Політика конфіденційності й Умови використання Google.
Відправити запит

Цей сайт захищено технологією reCAPTCHA, до нього застосовуються Політика конфіденційності й Умови використання Google.
Передзвоніть мені
Отримати вигідну пропозицію
Цей сайт захищено технологією reCAPTCHA, до нього застосовуються Політика конфіденційності й Умови використання Google.
Отримати вигідну пропозицію
Цей сайт захищено технологією reCAPTCHA, до нього застосовуються Політика конфіденційності й Умови використання Google.
Поставки в кожен куточок України
flash!
flash_white flash_white
м. Київ
flash_white flash_white
Закарпатська обл.
flash_white flash_white
Волинська обл.
flash_white flash_white
Київська обл.
flash_white flash_white
Вінницька обл.
flash_white flash_white
Дніпропетровська обл.
flash_white flash_white
Донецька обл.
flash_white flash_white
Запорізька обл.
flash_white flash_white
Луганська обл.
flash_white flash_white
Львівська обл.
flash_white flash_white
Миколаївська обл.
flash_white flash_white
Одеська обл.
flash_white flash_white
Рівненська обл.
flash_white flash_white
Харківська обл.
flash_white flash_white
Херсонська обл.
flash_white flash_white
Житомирська обл.
flash_white flash_white
Івано-Франківська обл.
flash_white flash_white
Кіровоградська обл.
flash_white flash_white
Полтавська обл
flash_white flash_white
Сумська обл.
flash_white flash_white
Тернопільська обл.
flash_white flash_white
Хмельницька обл.
flash_white flash_white
Черкаська обл.
flash_white flash_white
Чернігівська обл.
flash_white flash_white
Чернівецька обл.
*крім тимчасово окупованих територій та Автономної Республіки Крим
Дякуємо за заповнену форму! Спеціаліст зв`яжеться з вами найближчим часом.