25.11.2022
Всі новини

Михайло Петрук: «Працюємо без зупинки. Економіка повинна рухатись»

 Tolk

Працювати попри ракетні обстріли й наступ ворожої техніки – це сьогодні не дивина, а мало чи не щоденний подвиг багатьох українців. І коли розумієш, що від твоїх дій залежить, чи працюватимуть операційні в лікарнях, садочки та школи, підприємства і хлібопекарні – тоді робиш усе можливе, щоб виконати покладені обов’язки. Саме цим керуються нині тисячі енергетиків, які під обстрілами відновлюють інфраструктуру, забезпечують роботу генерацій, здійснюють всі необхідні операції на енергоринку. Саме так дивиться на свою роботу й начальник відділу оптової закупівлі ТОВ «Волиньелектрозбут» (Група Tolk) Михайло Петрук, який разом із колективом однодумців робить усе можливе, щоб у складні часи виконувати свою роботу на найвищому рівні.

 

Специфіка роботи фахівця енергетичного фронту така, що її ні на мить не можна припиняти, бо це не товар, який можна купити і відкласти «на потім». «Ми повинні працювати, незважаючи ні на що, безперервно постачаючи енергію людям, від цього залежить життя міст і сіл, лікарень і заводів. Ми повинні все зробити, щоб вони отримували електроенергію», – говорить Михайло Петрук.

 

Тож у перший день війни він разом із колегами окреслив коло можливостей, визначив, як далі працювати, погодив можливість дистанційного виконання обов’язків, хоча, як пригадує зараз, все одно більшість колективу переважно приходила в офіс.

 

«Тепер, оглядаючись, ми по-іншому осмислюємо лютневі та березневі події, розуміємо, якою ціною виконується ця робота, – розказує пан Михайло. – Доводилося працювати в таких умовах, що нині уявити важко. Так, до прикладу,  був такий випадок, коли наш контрагент (трейдер, котрий продає нам електроенергію) під час підтвердження заявок написав нам, що біля нього вже танки рф… Пригадую свої відчуття тоді: миттєво похололо в грудях від думки, яким ризикам піддається людина, і водночас мозок уже почав шукати шляхи виходу з ситуації. Але якимось дивом тоді працював інтернет, і всі заявки було підтверджено та відпрацьовано».

 

Михайло Петрук каже, тоді, здавалося, разом із цим трейдером пережили всю палітру жаху від наступу ворожого війська. Та довелося пережити відлуння війни і в рідному Луцьку, де розташований головний офіс ТОВ «Волиньелектрозбут» – тут, на щастя, не було окупантів, але ракетні обстріли пережили й волиняни. «22 жовтня розбомбили недалеко від нас потужну підстанцію, – пригадує спеціаліст. – Тоді і я, і вся моя сім’я прожили півтори доби без світла. Але працюємо далі. Економіка повинна рухатись. Ми не маємо права залишити наших споживачів без електричної енергії».

 

Остання теза – як кредо, каже пан Михайло. Тому робота як була, так і є – практично в реальному часі, без хвилини відпочинку. «Оскільки специфіка купівлі й споживання електричної енергії є безперервною, без вихідних, то це безпосередньо відбивається на режимі нашої роботи, яка, по суті, триває 24/7, – каже начальник відділу. – До обов’язків відділу, який я очолюю, входить прогнозування обсягів електроенергії, які потрібно буде поставити нашим споживачам, причому споживання прогнозується буквально погодинно, а не лише загальний обсяг на добу. Тому потрібно дуже виважено і скрупульозно пропрацювати всі цифри й дані».

 

Відповідно, після формування таких прогнозів, завдання фахівців полягає у тому, щоб законтрактувати у генерації (виробників) чи трейдерів закупівлю відповідних обсягів електроенергії. При цьому важливо придбати її за привабливими цінами, щоб бути конкурентоспроможними, а, відповідно, всім цим операціям передує постійний моніторинг вартості ресурсу на ринку.

 

Та й це ще не все: оскільки споживання електроенергії не є чітким процесом, тож доводиться здійснювати прогнози наперед, на різні періоди – як на місяць, так і на завтра та післязавтра. Проте спрогнозувати – це половина роботи. Відтак саме на відділ, очолюваний Михайлом Петруком, лягає складна й відповідальна робота коригування обсягів споживання з огляду на різні чинники. А їх може бути чимало…

 

«Коли ми бачимо, що наш прогноз трішки відрізняється від факту, тоді ми втручаємося і виходимо на ринки та коригуємо обсяги, – розповідає начальник відділу. – Нагадаю: є «ринок на добу наперед» (РДН), на якому ми можемо купити електроенергію за потреби, «сьогодні на завтра», і є «внутрішньо добовий ринок» (ВДР), де ми можемо купувати й продавати енергію «сьогодні на сьогодні», але з мінімальним відтермінуванням у 2 години. Тож, повертаючись до прогнозування та корегування, наведу такий приклад. Приміром, ми щодня дивимось навіть на те, як змінюється погода: якщо сонячний день почався, то, відповідно, автоматично почалось виробництво сонячної генерації, яку ми зобов’язані придбати у приватних домогосподарств. Отже, слід коригувати законтрактовані обсяги й терміново вийти на ринок з пропозицією продажу певних обсягів електроенергії. У сонячну погоду така різниця в обсягах може сягнути і 10-15%. А загалом ми орієнтуємось на велику кількість фактичних даних сумарного споживання за різні дні, робимо прогнозування, аналітику, для візуалізації нерідко використовуємо графіки – погодинний графік закупівлі, графік факту тощо. Вся наша робота – це масив цифр».

 

До всього, контракти мають свої дедлайни, каже Михайло Петрук: «Контракт за двостороннім договором, укладений, наприклад, з генерацією, потрібно зафіксувати на електронній платформі MMS до 10-ї ранку. Генерація, зі свого боку, повинна його підтвердити. На ринку РДН «ворота» зачиняються о 12-й годині. Якщо товариство до цього часу не встигло, то, відповідно, не матиме змоги на торгову операцію на «ринку на добу наперед». Словом, потрібно постійно бути «в тонусі», чітко і злагоджено працювати». І вдається це в першу чергу завдяки злагодженій команді однодумців та професіоналів.

 

Саме завдяки цій роботі 400 тисяч побутових споживачів та понад 14 тисяч юридичних споживачів Волині упродовж усіх цих тяжких воєнних місяців отримували електроенергію, тобто, мали тепло, комфорт у будинках та можливість працювати.

 

Так, війна внесла дуже значні корективи в роботу товариства. По всій Україні з 24 лютого відбулося дуже різке – на понад 30%! – скорочення споживання електроенергії. Почали зупинятися заводи, підприємства… «Наш відділ це дуже відчув, бо ми «потрапили» на небаланси – різницю між тими обсягами, що ми замовили і придбали електроенергію погодинно, і тим, що фактично було спожито нашими споживачами. Якраз у лютому та енергія, яку ми закупили на 24 число, а споживачі повимикали прилади, «пішла» практично «в нікуди», ми отримали фінансові збитки».

 

Стабілізація ситуації певною мірою почалась з квітня місяця, коли на ринку почалось відновлення споживання. Але зараз, після масованих російських ракетних обстрілів об’єктів енергетики, ситуація знов складна. І не тільки в одного відділу чи товаристві, а в усій енергетиці. Втримати енергетичний фронт, упевнений Михайло Петрук, вдасться, якщо ми всі об’єднаємо зусилля – починаючи від звичайних споживачів, які повинні щодня ощадно витрачати електроенергію та стабільно оплачувати її, й закінчуючи державницьким підходом до роботи галузі.

 Tolk
Інші новини
Як перейти на Tolk?
Крок 1
Виберіть потрібний тариф
Крок 2
Необхідні документи
Крок 3
Договір
Виберіть потрібний тариф

Ознайомтеся з пропозиціями від Tolk і виберіть найбільш сприятливі для Вас умови.

Економія може сягати
до 30%
Необхідні документи

Для переходу на тарифи Tolk необхідно заповнити заявку на приєднання, надати документ, що підтверджує повноваження особи для підписання договору, виписка з ЄДР, а також паспорт точки розподілу або ЕІС-код.

Економія може сягати
до 30%
Договір

Наполегливо рекомендуємо уважно ознайомитися з договором про постачання. З будь-якими питаннями щодо його змісту Ви можете звернутися до нашої техпідтримки. 

Економія може сягати
до 30%
offer form img
Отримати вигідну пропозицію
offer form img
Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Відправити запит

Поставки в кожен куточок України
flash!
flash_white flash_white
м. Київ
flash_white flash_white
Закарпатська обл.
flash_white flash_white
Волинська обл.
flash_white flash_white
Київська обл.
flash_white flash_white
Вінницька обл.
flash_white flash_white
Дніпропетровська обл.
flash_white flash_white
Донецька обл.
flash_white flash_white
Запорізька обл.
flash_white flash_white
Луганська обл.
flash_white flash_white
Львівська обл.
flash_white flash_white
Миколаївська обл.
flash_white flash_white
Одеська обл.
flash_white flash_white
Рівненська обл.
flash_white flash_white
Харківська обл.
flash_white flash_white
Херсонська обл.
flash_white flash_white
Житомирська обл.
flash_white flash_white
Івано-Франківська обл.
flash_white flash_white
Кіровоградська обл.
flash_white flash_white
Полтавська обл
flash_white flash_white
Сумська обл.
flash_white flash_white
Тернопільська обл.
flash_white flash_white
Хмельницька обл.
flash_white flash_white
Черкаська обл.
flash_white flash_white
Чернігівська обл.
flash_white flash_white
Чернівецька обл.
*крім тимчасово окупованих територій та Автономної Республіки Крим
Дякуємо за заповнену форму! Спеціаліст зв`яжеться з вами найближчим часом.