28.11.2023
Всі новини

Наталія Німець, Tolk: «Наша команда робить і надалі робитиме все, що залежить від нас, для постачання електроенергії споживачам»

 Tolk

Холодний сезон року стартував, з огляду на це українці хвилюються, яким буде опалювальний період, чи будуть тривалі відключення, як минулого року. Якою може бути прийдешня зима, про тарифи, борги, відключення – у програмі М-Студіо «Громадський контроль» спілкувалися з директоркою ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) Наталією Німець.

 

Пані Наталю, що чекає закарпатців узимку? Чи технічно ваша постачальна компанія готова до блекаутів?

 

– Кожен із нас пережив минулу зиму, пам’ятаємо відключення світла, неможливість жити так, як звикли. Нагадаю, оскільки енергосистема нашої держави єдина і цілісна, то пошкодження об’єктів енергетики в будь-якій частині країни можуть негативно позначитися на функціонуванні системи по всій державі, отже, й на питання постачання електроенергії. Завдяки титанічним зусиллям енергетиків наразі ситуація стабільна, спокійна, енергосистема країни загалом, зважаючи на обставини, нормально працює, обмежень електропостачання немає. Однак маємо бути готові до всього, адже ворог ще на нашій землі.

 

ТОВ «Закарпаттяенергозбут», як й інші енергопостачальні компанії Групи Tolk, працювало в складних умовах. Як торік, так і зараз наша команда робитиме все, що залежить саме від нас, для постачання електроенергії споживачам. Наші фахівці мають досвід роботи в складних умовах минулої зими, вони справлялися з закупками електроенергії в час, коли постійно виникали перебої зі світлом і зв’язком, вони працювали в укриттях та під час повітряних тривог, але виконували поставлені завдання, щоб кожна закарпатська родина, кожне підприємство, лікарні та школи мали електроенергію. Впевнена, ми справимося і з тими викликами, можуть ще постати перед нами і цього року.

 

Чи очікувати чергового етапу підвищення цін?

 

 Для побутових споживачів уряд затвердив фіксовану ціну на електроенергію – зараз це 2,64 грн. Така ціна діятиме принаймні до кінця року. Для населення різницю між тарифом і реальною собівартістю електроенергії енергокомпаніям компенсує держава.

 

Для інших споживачів – не побутових – і з 1 грудня регулятор затвердив постанову, якою збільшено граничні ціни. Кожної години доби є фіксована максимальна ціна, яка може бути на ринку електроенергії, тепер їх збільшили. Для бізнесу закупівельна вартість електроенергії зросте.

 

Чи активно сплачують закарпатці?

– Насамперед хочу подякувати сумлінним платникам, які вчасно і в повному обсязі сплачують за електроенергію. Таких багато. Вони розуміють, що накопичувати борги – це значний фінансовий тягар, який все одно треба буде колись оплатити.

 

Проте маємо і багато тих, хто не платить. Із несплатою понад місяць – близько 110 тисяч абонентів. Із загальної кількості понад 400 тисяч абонентів – це досить багато. Борг – близько 150 мільйонів гривень.

 

Усі повинні розуміти: електроенергія – це відпущений товар, на його виробництво потрібні ресурси. Від оплати залежать стабільність електропостачання, відновлення мереж, обладнання. Пам’ятаємо, як минулого року обстрілами були зруйновані мережі, підстанції, на їхній ремонт потрібні кошти, тому вчасні оплати вкрай важливі. Дуже хочемо, щоб нас почули і кожен розумів, який внесок він може зробити в економіку держави – оплатити ці рахунки. Зрештою, це ж обов’язок!

 

 Борги – питання болюче. Напевно ж ви аналізували, які причини цього?

– Так, аналізували, бо є багато звернень, споживачі описують ситуацію, в якій опинилися. Багато внутрішньо переміщених осіб, котрі були змушені покинути домівки, все, що мали. Є люди, які втратили годувальника, мають складне фінансове становище, шукають роботу. Тому ми і пропонуємо вакансії, які маємо в компанії. Нагадуємо про програму субсидування, реструктуризації боргів тощо. Тобто не лише боремося з боргами, а й намагаємося допомогти людям.

 

Проте є й інший аспект: багато хто почув популістські заяви окремих політиків про пропозицію списати борги за комунальні послуги за час війни. Але такий закон не схвалений! Борги зафіксовані й ми активно по них працюємо – проводимо претензійно-позовну роботу.

 

 Як саме ведеться претензійно-позовна робота?

– Прикро, що лише коли помешканню примусово відключать світло, то людина починає шукати можливості оплатити.

 

Ми ініціюємо зміни до постанови, аби відключати тих, хто не платить понад 3 місяці. Мусимо цим шляхом іти. Звертаємося в суди, і коли вже є позитивне рішення на нашу користь у такому питанні, споживачу потрібно, крім суми основної заборгованості, сплатити ще й судовий збір. І якщо людина не виконує рішення суду – подаємо рішення до державного чи приватного виконавця, а це – ще додаткові витрати для боржника.

 

Щоб уникнути додаткових нарахувань до суми основного боргу, пропонуємо вирішити питання, не заходячи в судовий процес. А рішення щодо виконавчого провадження, якщо людина не виконує рішення суду і не платить, – ще гірше, бо блокуються рахунки, людина потрапляє в реєстр боржників. Тоді вже не може вчинити ніякі правові дії, наприклад, продати авто, виїхати за кордон. Краще прийти й укласти договір на погашення заборгованості чи оплату рівними частинами.

 

Як стимулюєте сумлінних платників?

– Група компаній Tolk, до якої входить наше товариство, це – соціально відповідальний бізнес. Ми підтримуємо внутрішньо переміщені родини, діток із соціально незахищених родин, спортсменів. Допомагаємо людям, які потрапили в складні життєві обставини, започаткували кампанію «Робіть світлі справи»: якщо маєте можливість допомогти людям, які цього вкрай потребують, – можете за них оплатити рахунок за електроенергію. Це працює вже більше року.

 

Зараз запровадили ще одну акцію – подарункові сертифікати, якими можна оплатити за електроенергію. Це хороший подарунок близьким чи тим, хто потребує допомоги. Так можна оплатити комунальні послуги. Отож запрошуємо приходити в наші сервісні центри, купувати такі сертифікати і робити приємні подарунки. Усі деталі, як це зробити – є на сайті компанії.

 

 Насамкінець, що б ви сказали споживачам?

Шановні споживачі! Tolk закликає приєднуватися до великої спільноти сумлінних платників! Ми з вами щодня використовуємо електроенергію – значить працюємо, сплачуємо податки, наповнюємо бюджети і продовжуємо боротись за нашу державу! Кожна сплачена споживачами гривня – це влад у перемогу! Все є і буде Україна!

 

Повну версію інтерв’ю можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/T5QTwl67g0o

 

Tolk | Facebook | Instagram | Linkedin

 

 Tolk
Інші новини
Як перейти на Tolk?
Крок 1
Виберіть потрібний тариф
Крок 2
Необхідні документи
Крок 3
Договір
Виберіть потрібний тариф

Ознайомтеся з пропозиціями від Tolk і виберіть найбільш сприятливі для Вас умови.

Економія може сягати
до 30%
Необхідні документи

Для переходу на тарифи Tolk необхідно заповнити заявку на приєднання, надати документ, що підтверджує повноваження особи для підписання договору, виписка з ЄДР, а також паспорт точки розподілу або ЕІС-код.

Економія може сягати
до 30%
Договір

Наполегливо рекомендуємо уважно ознайомитися з договором про постачання. З будь-якими питаннями щодо його змісту Ви можете звернутися до нашої техпідтримки. 

Економія може сягати
до 30%
offer form img
Отримати вигідну пропозицію
offer form img
Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Відправити запит

Передзвоніть мені
Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Поставки в кожен куточок України
flash!
flash_white flash_white
м. Київ
flash_white flash_white
Закарпатська обл.
flash_white flash_white
Волинська обл.
flash_white flash_white
Київська обл.
flash_white flash_white
Вінницька обл.
flash_white flash_white
Дніпропетровська обл.
flash_white flash_white
Донецька обл.
flash_white flash_white
Запорізька обл.
flash_white flash_white
Луганська обл.
flash_white flash_white
Львівська обл.
flash_white flash_white
Миколаївська обл.
flash_white flash_white
Одеська обл.
flash_white flash_white
Рівненська обл.
flash_white flash_white
Харківська обл.
flash_white flash_white
Херсонська обл.
flash_white flash_white
Житомирська обл.
flash_white flash_white
Івано-Франківська обл.
flash_white flash_white
Кіровоградська обл.
flash_white flash_white
Полтавська обл
flash_white flash_white
Сумська обл.
flash_white flash_white
Тернопільська обл.
flash_white flash_white
Хмельницька обл.
flash_white flash_white
Черкаська обл.
flash_white flash_white
Чернігівська обл.
flash_white flash_white
Чернівецька обл.
*крім тимчасово окупованих територій та Автономної Республіки Крим
Дякуємо за заповнену форму! Спеціаліст зв`яжеться з вами найближчим часом.