Tolk бере участь в обговоренні стратегії децентралізації енергетики України
Міжнародний економічно – туристичний форум, який відбувся на Закарпатті, зібрав фахівців з енергетики, логістики, експорту та туризму. У панельній дискусії «Енергетична децентралізація» взяли участь директори провідних компаній України, які спеціалізуються на ринку альтернативних джерел енергетики. Долучилась до обговорення й директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) Наталія Німець.
Енергетична децентралізація – ключове питання сьогодні для виживання України в умовах російської агресії. Так відзначив під час форуму директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко: «Нам необхідно змінити радянський підхід існування гігантських генеруючих потужностей, сконцентрованих в одному місці та дуже вразливих, на будівництво сотень і тисяч невеликих генерацій, розповсюджених по всій країні, які можна буде легше захистити. Тому концепція енергетичної децентралізації – це наразі концепція виживання».
За словами експерта, наразі слід думати не лише про ціну кіловат-години, а насамперед про те, щоб цей кіловат відбувся, був згенерований.
Енергетична стратегія в Україні в нинішніх умовах має базуватись на кількох напрямах – будівництво малих модульних реакторів, розвиток вітрової, водневої, сонячної та гідроенергетики, а ще – виробництво біогазу. Кожен із цих різновидів має свої плюси та мінуси, складнощі на етапах реалізації. Щоправда, є й успішні приклади подібних проєктів в Україні, їх і озвучували під час форуму. Економічними джерелами енергетичної децентралізації можуть стати бізнес та муніципальні компанії.
Закарпаття має величезний потенціал для генерації електроенергії – це і велика кількість сонячних днів та, відповідно, сонячна енергетика, і вітро-, гідро- й термальні можливості. «Але одна річ згенерувати електроенергію, інша – зберегти її, накопичити, що в нинішніх умовах теж надзвичайно актуально, – підкреслила Наталія Німець, – тому Група компаній Tolk приділяє цьому напряму особливу увагу. Днями ми зустрічались з польським партнером, який розповів про технології та показав виробництво енергонакопичувачів. Це вкрай цікаво з погляду їх подальшої інтеграції до української енергосистеми, і думаю, що за такими технологіями, які працюватимуть в комплексі з невеликими генераціями, і є майбутнє України».
«Міжнародний економічно – туристичний форум Закарпаття: енергетика, логістика, експорт та туризм» організовано Закарпатською обласною військовою адміністрацією разом із партнерами.