Tolk – про умови отримання пільгового тарифу на електроопалення
Як побутовим споживачам оформити пільговий тариф на електроопалення? За яких умов він діятиме? Чи застосується нічний тариф при оформленому тарифі на електроопалення? На ці та інші актуальні питання відповідали днями на брифінгу в Закарпатській обласній військовій адміністрації директорка ТОВ «Закарпаттяненергозбут» (Tolk) Наталія Німець та представник оператора системи розподілу в Закарпатській області.
З 1 червня 2024 року для побутових споживачів Уряд встановив єдину фіксовану ціну на електроенергію – 4,32 грн/кВт⋅год, зазначила під час брифінгу директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець. Водночас, за її словами, уряд подбав про тих споживачів, котрі обігріваються за допомогою електроопалювальних установок – для них на опалювальний період встановлений пільговий тариф на електроенергію.
«У період з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року для споживачів із обладнаними в установленому порядку електроопалювальними установками діятиме пільговий тариф – 2,64 грн/кВт⋅год. Слід звернути увагу, що він має обмеження: протягом місяця за такою ціною можна спожити до 2 000 кВт⋅год. Якщо абонент використає більше навіть на один кіловат, то він сплачуватиме повну вартість електроенергії за весь спожитий обсяг», – наголосила Наталія Німець.
Директорка товариства також відповіла на питання, з якими найчастіше звертаються споживачі до кол-центру товариства: чи буде втрачено пільговий тариф, якщо в якомусь із місяців протягом опалювального періоду споживач використає електроенергії понад 2000 кіловат.
«Ні, в такому разі пільговий тариф не буде втрачено, просто в тому місяці, коли споживач використає більше за вказану норму, він сплачуватиме за весь обсяг повну вартість електроенергії. Якщо ж у наступних місяцях родина зуміє проконтролювати споживання та вкладеться в обсяг до двох тисяч, то платитиме зі знижкою», - уточнила Наталія Німець.
Ще одне питання, яке цікавить багатьох: якою буде вартість електроенергії, якщо будинок чи квартира в установленому порядку обладнані електроопаленням, зонним лічильником та протягом місяця власники житла вклалися в норматив до двох тисяч кіловат?
«За згаданих умов споживач оплачуватиме вночі електроенергію за тарифом 1,32 грн/кВт⋅год, – уточнила директорка товариства. – Але обов’язково слід пам’ятати про ліміт в дві тисячі кіловат і не виходити за цей обсяг».
Про механізм оформлення електроопалення розповів на брифінгу комерційний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Іван Плиска:
«У червні цього року Уряд затвердив для побутових споживачів єдиний алгоритм оформлення тарифу на електроопалення. Згідно з ним, власники негазифікованих приватних житлових будинків чи квартир у багатоповерхівках мають можливість сплачувати менше за відповідні послуги. Механізм отримання зниженого тарифу складається лише з кількох кроків».
За його словами, насамперед абонент має підготувати проєктне рішення, яке буде передбачати саме електричний вид опалення помешкання. Згодом свою опалювальну установку потрібно ввести в експлуатацію та внести відповідні зміни в технічний паспорт на житловий будинок. Наступний крок – подача заявки та переліку необхідних документів до місцевого оператора системи розподілу. Для більшості споживачів краю це саме «Закарпаттяобленерго».
«Протягом 10 днів від дати подачі заяви ми вносимо зміни в паспорт точки розподілу та до платформи DataHub. Ці дані автоматично отримує й актуалізує у своїх договорах і постачальник універсальної послуги на території області – «Закарпаттяенергозбут». Пільговий тариф починає діяти з наступного місяця після того місяця, коли абонент подав заяву», – відзначив Іван Плиска.
Загалом на сьогодні в Закарпатті такою послугою вже користуються понад 6 500 абонентів, ще близько 250 заявок споживачів – на опрацюванні.
Детальніше дивіться у відеозаписі брифінгу: https://tinyurl.com/yubz77de.