- м. Київ
- Вінницька обл.
- Волинська обл.
- Дніпропетровська обл.
- Донецька обл.
- Житомирська обл.
- Закарпатська обл.
- Запорізька обл.
- Івано-Франківська обл.
- Київська обл.
- Кіровоградська обл.
- Луганська обл.
- Львівська обл.
- Миколаївська обл.
- Одеська обл.
- Полтавська обл
- Рівненська обл.
- Сумська обл.
- Тернопільська обл.
- Харківська обл.
- Херсонська обл.
- Хмельницька обл.
- Черкаська обл.
- Чернівецька обл.
- Чернігівська обл.
- Молдова
Tolk — про встановлення сонячних електростанцій та продаж надлишків виробленої електроенергії

Україна готується пройти складний осінньо-зимовий період, в якому прогнозують часті відключення електроенергії. Різні експерти і посадовці в один голос стверджують, що відновити енергетичну інфраструктуру в короткі терміни і повністю — не вдасться, тож варто подбати про альтернативні види живлення, аби не замерзнути взимку.
Зокрема, на Закарпатті майже 420 тисяч побутових споживачів, і понад 5000 домогосподарств із них мають сонячні електростанції. А на Волині із майже 400 тисяч побутових клієнтів відомо про 1500 домогосподарств із сонячними електростанціями.
За моніторинговими даними, у літній період за добу Закрпатська область споживає 240 МВт електроенергії, разом з тим приватні електростанції генерують понад 140 МВт, що становить більше половини від потреби.
Якщо збільшити кількість «сонячок», Закарпаття має всі шанси покрити дефіцит, принаймні влітку.
Такі ж перспективи і в інших областей.
Будівництво окремих невеликих сонячних станцій підтримують і на державному рівні: днями в Україні запрацювала низка програм кредитування населення з метою встановлення електростанцій для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.
Українці можуть отримати безвідсотковий кредит на суму до 480 тисяч гривень на 10 років на встановлення генеруючих потужностей. Вироблену електроенергію зможуть використовувати для власних потреб, а надлишки — продавати за механізмом самовиробництва. Як саме це відбуватиметься — пояснюють фахівці Tolk.
Усі деталі — в сюжеті



