Tolk рекомендує: як багатотарифний лічильник допомагає економити електроенергію
Підвищення цін на електроенергію, зростання обсягів її споживання змушує замислюватися над економією ресурсу. Найпростіший й найдієвіший спосіб як це зробити – встановити зонний або ж диференційований прилад обліку, який рахуватиме вночі електроенергію з 50-відсотковою знижкою!
Що це за прилад і як він працює?
Диференційований прилад обліку (двозонний/тризонний прилад обліку) – це сучасний лічильник, який дозволяє вести облік спожитої електричної енергії окремо за кожним вказаним періодом часу (зоною доби). Відповідно, лічильник дозволяє споживачу оплачувати вартість спожитої електричної енергії за різними тарифами залежно від періоду часу, коли була спожита електроенергія (вночі – дешевше, вдень – за звичайним тарифом, у пік – дорожче, – при тризонному обліку).
Тарифний лічильник рахує електроенергію не просто за кількістю спожитих кВт ⋅ год, а «вміє» запам'ятовувати, скільки електроенергії було спожито у відповідний час доби, а також передавати ці дані оператору системи розподілу! Це дуже зручно!
Який зонний прилад обліку обрати?
Багатотарифні лічильники, які можна встановити для економії електроенергії в помешканні, бувають двозонні і тризонні. Який саме встановлювати – ви маєте вирішувати самі з огляду на своє споживання!
При встановленні двозонного лічильника споживання електричної енергії ділиться на два періоди: вдень, з 7 до 23-ї години, споживач сплачує за електроенергію за повним тарифом, а вночі – за коефіцієнтом 0,5, тобто, отримуватиме знижку у 50 %.
При встановленні тризонного приладу облік споживання електричної енергії ділиться на три періоди. У години масового споживання, з 8-ї до 11-ї та з 20 до 22-ї, електроенергія коштує на 50% дорожче від звичайного тарифу. Вночі з 23-ї години до 7-ї години ранку споживач отримує 60 % знижки від повного тарифу (застосовується коефіцієнт 0,4). В інший час – з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї, з 22-ї до 23-ї – діє повний тариф.
Зонний облік буде вигідним для споживача, якщо більшість електроприладів він буде використовувати вночі або перенесе на нічний час роботу електроприладів великої потужності – бойлер, електроопалення, системи підігріву підлоги, кондиціонер, пральну машину, посудомийну машину тощо.
Як встановити такий лічильник? Достатньо звернутися до вашого оператора системи розподілу з відповідною заявою. До речі, багато операторів системи розподілу створили на офіційних сторінках своїх компаній спеціальні розділи, перейшовши за якими можна оформити і оплатити встановлення таких приладів обліку онлайн!
У будь-якому разі ви завжди можете звернутися до нас: Група компаній Tolk дбає про споживачів – ми знаємо, як допомогти вам економити!