Тоlkові поради: скільки електроенергії споживають прилади в режимі очікування та як цього уникнути?
Зростання вартості енергоресурсів змушує замислюватися, як економити. Тому Tolk почав серію публікацій, як реально заощадити.
Чи замислюєтесь Ви, скільки «з’їдають» електроприлади, що працюють у режимі очікування – «standby». Так, тоді, коли Ви їх не використовуєте!
Комп’ютери, телевізори, електрочайники ми експлуатуємо лише по кілька годин на добу, в інший час вони знаходяться в режимі очікування, але все одно споживають електроенергію. Так, у квартирі в 50 кв м може «набігти» від 0,5 кВт до 4,6 кВт на місяць, а за рік – до 50 кВт. А якщо маєте застарілу техніку – то й до 250 кВт.
Радимо: не залишайте електроприлади в режимі «очікування». Витягуйте вилки телевізора, чайника, пральної машини, електродуховки, зарядних пристроїв із розеток тоді, коли потреба в їхньому використанні відсутня.
Можна використовувати й «розумну» розетку – розетку, яка вмикається і вимикається за командою з мобільного пристрою або автоматично. Подаючи або припиняючи подачу електроживлення, смарт-розетка управляє роботою підключеного до неї приладу.
Дослідження в Європі свідчать: наведеними способами можна зекономити в середньому від 10 до 13 відсотків від загального споживання електроенергії.
Слідкуйте за нашими порадами, ми вміємо економити! Tolk підкаже, як!