Вартість електроенергії в Україні: все, що потрібно знати про нові ціни та як реально зменшити суму в платіжках?
Кабінет Міністрів України схвалив постанову, згідно з якою встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів. Так, із 1 червня ціна електроенергії для населення становить 4,32 грн/кВт·год (з ПДВ), така ціна діятиме, згідно з урядовою постановою, до 30 квітня 2025 року. До цього часу побутові споживачі розраховувались за ціною 2,64 гривні за кіловат.
З роз’ясненнями щодо нової цінової політики та можливостями зменшити розміри оплат було проведено брифінг в пресцентрі Закарпатської обласної військової адміністрації.
«Ми бачимо, що підвищення суттєве, але на сьогодні підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок, на який вимушена піти держава, аби втримати систему», – уточнила Наталія Німець, директорка ТОВ “Закарпаттяенергозбут”. Вона також нагадала, що на Україну чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Загалом весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі, але, на жаль, обстріли об'єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси.
За словами директорки товариства, середнє споживання по Закарпатській області серед побутових споживачів становить 250-300 кВт·год впродовж місяця. При такому споживанні до підвищення цін на електроенергію сума в платіжці споживача становила 660-792 грн, з 1 червня сягатиме 1080 – 1296 грн. «Це без урахування так званого нічного тарифу. Саме тому ми закликаємо споживачів заощаджувати електроенергію, щоб зменшити суми в рахунках», – додала Наталія Німець.
Як реально можна зекономити електроенергію і цим самим зменшити суму в рахунках пояснив Іван Плиска, комерційний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго».
Споживачі можуть заощадити електроенергію, якщо встановлять зонні прилади обліку й переведуть своє споживання в нічний режим споживання. Наприклад, при двозонному обліку в нічний період, з 23:00 до 7:00, електроенергія обліковується з 50-відсотковою знижкою. Якщо в цей час вмикати електробойлери, електрообігрів помешкання, пральну, посудомийну чи сушильну машинку, то економія буде суттєвою.
Що потрібно зробити, щоб встановити такий лічильник?
Встановити такий зонний прилад обліку можна, скориставшись онлайн-формою на сайті оператора системи розподілу. Вартість заміни однофазного лічильника від ПрАТ «Закарпаттяобленерго» становить у межах 3150 грн, трифазного – 6200 грн. У тижневий термін товариство здійснює заміну такого приладу обліку.