27.09.2021
Всі новини

Володимир Крупко визначив головні аспекти, важливі для ринку електричної енергії

 Tolk

Для нормальної та стабільної роботи, енергетичному ринку необхідно забезпечити кілька важливих аспектів, серед яких фіксовані ціни, толінг та горизонт у 12-24 місяці. Про це під час професійної дискусії на круглому столі «Постачання електричної енергії та торгівля в рамках моделі нового ринку» зазначив СЕО Групи Tolk Володимир Крупко.

«По-перше, ринку потрібна стабільність. Необхідні фіксовані ціни та горизонт у 12-24 місяці. Саме так працюють на Заході. І якби рішення вітчизняного регулятора приймались не так різко, як зараз, а мали б певний відлік у часі, це б пішло на користь ринку та легше сприймалось споживачами», – зазначив Крупко.

Важливим аспектом, на який СЕО Tolk привернув увагу, є толінг - виробництво енергоресурсів з сировини замовника. Ця практика досить поширена на європейському ринку, але умови чинного українського законодавства не передбачають такої форми співробітництва з генераціями. Хоча, як зауважив експерт, толінг, у разі його запровадження, був би захистом для постачальника енергоресурсів й надав би завантаження генераціям.

Володимир Крупко також висловив сподівання, що НАЕК «Енергоатом», до якого з 1 жовтня мають перейти державні постачальники універсальної послуги (ПУП), не зловживатиме монопольним становищем, як, на жаль, сталося в аналогічній ситуації з НАК «Нафтогазом» на початку 2021 року.

Також лідер Групи Tolk в черговий раз висловив позицію Групи щодо торгової зони Бурштинської ТЕС. Через те, що у новій фінансовій моделі ПСО не враховані місцеві ПУПи, існує реальна загроза їхнього небалансу й банкрутства. А це – загроза енергозабезпеченню 13 млн споживачів, що мешкають у цьому регіоні.

Круглий стіл, участь у якому взяли постачальники й трейдери електричної енергії разом з представниками НКРЕКП, НЕК «Укренерго» та Секретаріату Енергетичного Співтовариства, був організований експертами USAID «Проєкт енергетичної безпеки».

Метою заходу стало обговорення досвіду постачальників і трейдерів електричної енергії в умовах нових нещодавно лібералізованих роздрібного й оптового ринків електричної енергії в Україні та пошук механізмів для розв'язання актуальних проблем.

У першій панелі «Досвід та виклики для електропостачальників і трейдерів стосовно оптового ринку» з доповіддю виступив керівник Tolk Володимир Крупко. Він зосередив увагу аудиторії на чотирьох важливих аспектах для ринку.

Підбиваючи підсумки круглого столу, старший менеджер з питань електричної та енергії з ВДЕ USAID Проєкту енергетичної безпеки Фатіх Колмек запевнив, що всі думки та пропозиції, які прозвучали у виступах і дискусіях, будуть проаналізовані й враховані для подальшого розвитку ринку.

 Tolk
Інші новини
Як перейти на Tolk?
Крок 1
Виберіть потрібний тариф
Крок 2
Необхідні документи
Крок 3
Договір
Виберіть потрібний тариф

Ознайомтеся з пропозиціями від Tolk і виберіть найбільш сприятливі для Вас умови.

Економія може сягати
до 30%
Необхідні документи

Для переходу на тарифи Tolk необхідно заповнити заявку на приєднання, надати документ, що підтверджує повноваження особи для підписання договору, виписка з ЄДР, а також паспорт точки розподілу або ЕІС-код.

Економія може сягати
до 30%
Договір

Наполегливо рекомендуємо уважно ознайомитися з договором про постачання. З будь-якими питаннями щодо його змісту Ви можете звернутися до нашої техпідтримки

Економія може сягати
до 30%
offer form img
Отримати вигідну пропозицію
offer form img
Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Отримати вигідну пропозицію
Дякуємо за заповнену форму! Спеціаліст зв`яжеться з вами найближчим часом.